Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği (AFSİAD) dün akşam Akrones Otel de AFSİAD Üyelerinin ve misafirlerinin katılımı ile Aylık İstişare Toplantısı düzenlemiştir.
AFSİAD toplantıda ,İş Bankası Eski Genel Müdürü ,Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ersin ÖZİNCE’yi ağırlamıştır.
Açılış konuşması AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Kadir SAYIN yapmıştır. Sayın konuşmasın başında ” İdlib’de meydana gelen çatışmalarda, Van’da meydana gelen çığ felaketinde,24 Ocakta meydana gelen Elazığ depreminde İstanbul’da meydana gelen uçak kazasında, hayatını kaybeden vatandaşlarımızı ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına ve kederli ailelerine başsağlığı diliyor, hastanelerde tedavi görmekte olan yaralılara da acil şifalar diliyorum.

Devletimizin bütün unsurları ile vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için büyük bir gayretle çalışmalarını yürüttüğü bu zor günlerde AFSİAD ‘da düzenlemiş olduğu BİR LOKMA EKMEK BİR LOKMA KATIK kampanyası sonucu afet bölgesine gönderilen bir kamyon gıda yardımı Elazığ’da yaşayan vatandaşlarımızın yanında yerimizi almıştır.” dedi

Başkan Kadir SAYIN konuşmasın da göreve geldikleri günden bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında üyelere detaylı bilgi verdi.

Başkan Sayın “ Bu gün aramız da İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini uzunca bir süre icra etmiş ve halen Türkiye Sınai Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta olan Sayın Ersin ÖZİNCE 40 yıllık deneyimlerini bizlerle paylaşmak için aramızda bulunmaktadır. Bizleri kırmayıp aramızda bulunduğu için Ersin Bey e teşekkür eder şahsım ve AFSİAD adına bir duayeni ağırlamaktan dolayı duyduğumuz onuru da ayrıca ifade etmek isterim” dedi.

Başkan Sayın konuşmasının sonunda Birliktelik mesajı vererek konuşmasını tamamladı.(Konuşma Metni ektedir.)

Toplantıda konuşan AFSİAD Kurucu Başkanı ve Afyonkarahisar Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü SERTESER, Ersin ÖZİNCE Bey’i Afyonkarahisar’ımızda ve AFSİAD aylık İstişare Toplantısında aramızda görmenin verdiği mutluluğu ifade ederek, böyle bir organizasyonu düzenleyen Başkan Kadir Sayın ve Yönetim kurulu Üyelerini tebrik etmiştir.

Toplantı da AFSİAD bünyesine yeni katılan 17 yeni üye ye Rozet takdim töreni yapılmıştır.

Toplantı Konuğumuz Ersin ÖZİNCE, üyelerimiz ile günümüz ekonomisi ve ekonominin geleceği hakkında görüş ve düşüncelerini paylaşmıştır. Soru –cevap bölümünde Üyelerimizin ekonomi ile ilgili sordukları soruları cevaplamıştır.

Toplantı Ersin ÖZİNCE ye hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona ermiştir.