istisareistisare2

İstanbul AFSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Ay,

“TÜSİAD hangi sıkıntıyı çözüyorsa

İstanbul AFSİAD’ta o sıkıntıyı çözer”

Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Kasım ayı istişare toplantısında konuşan İstanbul AFSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Ay, işadamlarının yaşadığı bürokratik sıkıntıları STK’lar yoluyla çözüme kavuşabileceğini söyleyerek, “Ben şunu iddia ediyorum. TÜSİAD Türkiye’de işadamlarının hangi sorununu çözüyorsa ben de İstanbul AFSİAD olarak o sorunu çözebilirim” diye konuştu.

Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Kasım ayı istişare toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Şehitoğlu’nun başkanlığında, yönetim kurulu üyeleri ve üye işadamlarının katılımıyla gerçekleştirildi.  Toplantının açılış konuşmasını Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Hüseyin Şehitoğlu yaptı. Şehitoğlu AFSİAD olarak yeni bir bina yapmak istediklerini belirterek, “Derneğimize kentimizin güzide bir yerinde bina yapmayı planlıyoruz. Bununla ilgili alt yapıyı hazırladık. Bu bina Afyonkarahisar’da ilk olacak. Türkiye’deki MÜSİAD ve TÜSİAD’ın binalarından sonra en önemli bina olacak. Bu binada bir AR-GE bölümü olacak. Burada tüm yatırımcıların valilik, belediye,  il sağlık müdürlüğü v.s. yerleri dolaşmadan Afyonkarahisar’ın röntgen filmini çeken bir bina olacak. Aynı zamanda bu binada 3 tane derslik olacak.   Bu dersliklerde değişik zamanlarda değişik kurslar düzenlenecek. Bu kurslarla ilgili ücret alınmayacak. Bu kurslara katılanlarda sanayici ve işadamlarının insan kaynaklarını karşılayacak. Aynı zamanda bu binada konferanslarda verilecek. En önemlisi herkesin yer aldığı güzel bir lokalimiz olacak. Buda bizlerin daha fazla kaynaşmasına vesile olacak” dedi.

“AFYONKARAHİSAR’A VEFA BORCUMUZU ÖDEMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Toplantının onur konuğu İstanbul AFSİAD eski Başkanı ve şuanki İstanbul AFSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Ay oldu. Toplantıda bir konuşma yapan Ay, İstanbul’da bulunan derneğin yaptığı çalışmaları anlattı. İstanbul AFSİAD’ın Afyonkarahisar’ı örnek alarak kurulduğunu söyleyen Ay, “Derneğimizin kuruluş aşamasında Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adaylığı söz konusu idi. İstanbul’daki Afyonkarahisarlılar olarak ilk defa bu durumda büyük bir şekilde biraraya geldik. Diğer illerin İstanbul’da dernekleri vardı. Her Afyonlu İstanbul’da sadece kendisinin olduğunu düşünüyormuş. Veysel Beyin aday adaylığı olmayınca bizim birlikteliğimiz bozulmadı ve oradan buralara geldik. İstanbul AFSİAD’ın yönü Afyonkarahisar’a dönüktür. Afyonkarahisar’a ne yapabiliriz? Bunun düşüncesi içindeyiz. Kendimizi Afyonkarahisar’a borçlu hissediyoruz. Biz Afyon’un ekmeği ve suyuyla büyüdük. Bir vefa borcumuz var. Bu borcu ödemek için gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

“STKLARIN GÜCÜNÜ İYİ BİLİYORUZ”

Afyonkarahisar’ın tanıtımı için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Ay, “Afyonkarahisar’ın değerlerini tanıtmak ve yaygınlaştırmak için programlar düzenledik. Afyonkarahisar’ın da içinde bulunduğu TR 33 bölgesinde hizmet veren Zafer Kalkınma Ajansı’nın yetkililerini İstanbul’da misafir ettik. Oradaki işadamlarını topladık, Zafer Kalkınma Ajansı Afyonkarahisar’a ne tür yatırımlar yapabileceğini anlattı. İstanbul Ticaret Odası’nın bir meclis toplantısını Afyonkarahisar’da yaptırdık. Kente geldiler, gezdiler, toplantılarını yaptılar, turistik yerleri gezdiler. Yatırımcı mı geldi? Hayır. Ama şimdi biliyorlar ki Afyonkarahisar’da da bu tür imkanlar var. Bizler sizin İstanbul’da birer fahri temsilciniz olarak çalışmalar yürütüyoruz. Bizler, sizlerle Afyonkarahisar’a hizmet etmeye gayret ediyoruz. Dolayısıyla İstanbul’da her zaman bir kapınız var bunu bilin. Bizlere güvenin, bizlere güvendiğiniz zaman biz size destek vereceğiz. Biz STK’ların gücünü biliyoruz. Ne kadar büyük olursanız olun, sizin çözemeyeceğiniz sıkıntıları, STK’ların çözebileceğini bilin. Ben şunu iddia ediyorum. TÜSİAD Türkiye’de işadamlarının hangi sorununu çözüyorsa ben de İstanbul AFSİAD olarak o sorunu çözebilirim” diye konuştu. Konuşmaların ardından derneğe yeni katılan işadamı Şükrü Şensoy’a katılım rozeti takıldı, plaketi takdim edildi.>>>>Gazete3

resim4resim2resim3resim5resim 1