türkeli 20.07.2016 1

AFSİAD nöbette kumanya dağıttı

Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği (Afsiad) millet iradesine destek vermek için demokrasi şöleninde kumanya dağıttı.

Konuya ilişkin AFSİAD’dan yapılan açıklamada “Afyonkarahisar’da 1991 den bu yana kesintisiz faaliyetlerine devam eden en köklü sivil toplum örgütü olan derneğimiz ,millet iradesinin yok sayılmaya gayret edildiği ve her defasında uluslarası tüm güçlerin son yıllarda ülkemizin gelişmesine karşı tek bir güç halinde,zavallı maşaları da kendisi kullanmak suretiyle ,vatanımızın bölünmez bütünlüğüne kastetmek istediğini dile getiriyordu”denildi.

Darbeyi  kabul etmemiz mümkün değil.

“Askeri darbe girişimini asla kabul etmemiz mümkün değildir” deniln açıklama şöyle devam etti;”Güçlü ordu ve güçlü bir devletin ,ancak güçlü bir ekonomi ile tecelli edeceğinin sorumluluğunda bir anlayışımız bulunmaktadır. İlimizin ekonomisine yön veren işadamlarımız ,milletine ,devletine bağlı ,bölgemizin ekonomik ve sosyal hayatını da geliştirmeyi amaç edinmiştir.

Halkın asil tavrına destek veriyoruz

Açıklama,”İşte bu sorumluluk bilinciyle Afyonkarahisar Cumhuriyet Meydanı’nda, demokrasiye sahip çıkan hemşehrilerimize her gece kumanya dağıtıyoruz. Aziz hemşehrilerimizin bu asil tavrına destek olmaya ,hafta boyu Cumhuriyet Meydanı’nda iki araçla kumanya dağıtımına devam edecek olan derneğimiz, milletimizin her zaman yanında olduğunu göstermektedir. Asil milletimiz ile gurur duyuyoruz” ifadeleri ile noktalandı.