bBurcu KÖKSAL HABER

“Başkana verilen yetkiler meleği şeytana çevirir”

AFSİAD ziyaretinde referandum süreci hakkında açıklamalarda bulunan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, düzenlemelerin cumhurbaşkanı seçilecek kişilere geniş yetkiler tanıdığını ifade ederek, “Başkana verilecek olan yetkiler meleği bile şeytana çevirir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği’ni ziyaret etti.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Hüseyin Şehitoğlu, “Günümüzde üretmeden, kazanmadan yaşanma artık mümkün değil. Bizler işlerimizi yürütüyoruz ama gelecek nesillerimize üretmeyi, kazanmayı ve bu işlerin devamlılığının nasıl olacağını öğretmemiz gerekiyor. Ülkemiz özellikle son yıllarda FETÖ nedeniyle büyük zarar gördü. FETÖ’yle ilgili olarak en büyük zarar gören işadamlarından birisiyim. Bilecik Ağır Ceza’da yargılanıyoruz, ceza alıyoruz almamamız gerekirken. Afyonkarahisar’da bir davada beraat ediyoruz. Yüzde 100 net bir durum. İkisi de Yargıtay’a gidiyor, beraat olan dosya bozuluyor, diğeri onaylanıyor. İki dosyayı yan yana getirdiğiniz zaman dosyaların aynı olduğunu görüyoruz. Bizler bunu 2010-2011 yılları arasında gördük. Paralel devlet yapılanmasının ülkemize vurulan bir pranga olduğunu anladık. Ekonomik olarakta büyük sıkıntılar yaşandı. İhracata bakacak olursak, aynı malı, aynı fiyattan, aynı pazara sokarak ihracat hedeflerimize ulaşamayız. Yeni pazarların açılması lazım, yeni yapısal reformlara ihtiyaç var. Yeni sistemler oturtulması lazım. Dolayısıyla şuanda ekonomi mart ayını gördü, daha çok çalışacağız, bu ülke hepimizin” diye konuştu.

“MELEĞİ ŞEYTANA ÇEVİRECEK YETKİLER VERİLİYOR”

Yaptığı ziyarette konuşan Köksal, ülkemizin zor günler geçirdiğini ifade ederek, “İşadamlarımız bozulan ekonomi nedeniyle zor durumdalar. Referandum öncesinde ortaya çıkan maddelerden çok ciddi derecede kaygı duyuyorlar. Düşünsenize ülkenin tüm yetkisini bir kişiye vereceksiniz. İşadamının bütün malına çıkaracağı kararname ile el koyacak. Peki o kişi hakkını nasıl savunacak? Hangi gerekçelerle el konulduğunu nasıl öğrenecek. Birde herkes her şeyden bilgi sahibi olabilir mi? Ben mesela avukatım, ben iş hayatına girersem başarılı olamayabilirim. Çünkü iş hayatı konusunda fazla bir bilgi sahibi değilim. Keza bir iş adamı da hukuk bilgisine sahip değilse hukukla ilgili bir işe girebilir mi? Peki seçilecek olan başkan nasıl her şeyi bilecek? Nasıl her alanla ilgili olarak karar verecek? OHAL ilan etmesiyle tüm yetkileri yargı yolu kapalı tamamen ele geçiriyor. Temel hak ve hürriyetleri tümüyle askıya alıyor. Hiçbir şeyin güvencesi yok, bir kararname ile herkese müdahale edebiliyor. Meleği bile şeytana çevirir bu yetkiler” ifadelerini kullandı.

KÜRDİSTAN BAYRAĞININ TÜRK BAYRAĞININ YANINDA NE İŞİ VAR?

Köksal Irak Bölgesel Kürt Yönetimi lideri Mesut Barzani’nin, Türkiye ziyaretinde Türk bayrağının yanında Kürdistan bayrağının çekilmesini eleştirdi. Köksal, “Yeni sistemde başkan olacak kişi yarın isterse bölgesel bir yönetim kurabilecek. Böyle bir durum sonuç itibariyle bölünme demektir. Barzani’nin Türkiye’ye gelişi. O Kürdistan bayrağının Türk bayrağıyla eşit mesafeye çekilmesi bu tür durumun yaşanacağına dair bir mesajdır. Uluslararası hukukta tanınmış bir devletin başkanı bir başka ülkeye giderse o ülkenin bayrağı göndere çekilebilir ama Barzani bir ülkenin devlet başkanı değil. O bölge özerk bir bölge, liderliği tartışmalı olan bir terörist olan Barzani’nin ziyaretinde Kürdistan bayrağını Türk bayrağıyla eşit mesafeye çekiyorsun. Kabul edilebilir bir durum değil. Kürdistan’ı kurmak isteyenlere mesaj veriyorsun, evet verin Kürdistan’ı kuralım diyor” dedi.

“EN BÜYÜK ENDİŞEMİZ VATANIMIZIN BÖLÜNMEZ BÜTÜNLÜĞÜ”

“Her ne kadar AK Parti’li belediye meclisi üyesi olsam da AFSİAD’ı her zaman siyaset üstü tuttuk” diyen Şehitoğlu, “Bu dernekte arkadaşlarımızın teveccühü sonrası ikinci defa başkan olarak devam ediyorum. Burası benim babamın malı değil Sizlerin bahsettiği konular bir varsayım, tek adamlık gibi durumları halkımız iyi analiz edecek ve bu doğrultu da iradesini ortaya koyacaktır. Bizim en çok endişe duyduğumuz konular bu vatanın bölünmez bütünlüğü, cumhuriyetin ilkeleri. Cumhuriyet bizim rejimimizdir, hiçbir vatan evladı da bunu değiştiremez, gücü de yetmez. Düşünemez bile. 16 Nisan’da evette çıksa, hayır da çıksa, sonucu ülkemiz, çocuklarımız, için hayırlısı olsun” diye konuştu.>>>Alkan KURT

 

 

 

 

 

 

 

burcu köksal1

burcu köksal2

burcu köksal 3