chp4chp2chp3

“İşadamlarının yüzü CHP iktidarında gülecek”

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Burcu Köksal, toplumun her katmanını kucaklayan uzlaştırıcı siyaset izleyen bir parti olarak iş dünyasını son derece önemsediklerini belirtti ve ekledi: “İşadamlarının yüzü CHP iktidarında gülecek” dedi.

 

CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve Birinci Sıra Milletvekili Adayı Burcu Köksal beraberindekilerle birlikte Afyonkarahisar Sanayici ve İşadamları Derneği (AFSİAD) Başkanı Hüseyin Şehitoğlu’nu dernekte ziyaret etti.

 

AFSİAD’A YENİ BİNA HEDEFLENİYOR

AFSİAD Başkanı Hüseyin Şehitoğlu, CHP heyetinin ziyaretinin kendilerini memnun ettiğini söyledi. AEV ile birlikte bir bina yapım hazırlığına başladıklarından söz eden Şehitoğlu, üç derslikli bir bina da İngilizce, Dış Ticaret ve gerektiğinde Çince, İtalyanca gibi farklı dillerin öğrenilmesini hedeflediklerini söyledi. Derslerin ücretsiz olacağını, çevre imar, kadastral planların yatırımcıya uygun biçimde bir yapılanma düşüncesinde olduklarını aktaran Şehitoğlu; “Yeni binamızda AFSİAD üyelerinin lokal gibi vakit geçirebilecekleri lokal gibi bir yapımız olacak. Kısmet olursa AEV önünde bu binayı yapmayı planlıyoruz. Dernek olarak 24 yılı doldurduk. Aslında bakıldığında TÜSİAD, MÜSİAD gibi aynı yıllarda kurulmuş bir dernek. Türkiye’de ilk kurulan derneklerden bir tanesiyiz. Bugüne kadar da aynı çizgide sürdürmeye devam ediyoruz” dedi.

 

“5 MİLLETVEKİLİNEDE EŞİT MESAFEDEYİZ”

AFSİAD Başkanı Hüseyin Şehitoğlu, CHP’nin cumhuriyetin kurulduğu günden beri çizgisini koruduğunu belirtti. Cumhuriyet ilkelerini korumanın yanında toplumun refahı için olması gereken parti adımlarının CHP tarafından atıldığını söyleyen Şehitoğlu; “Ana muhalefet görevi çok ağır bir görev. Belki iktidar kadar önemli. Bizlerde bireysel olarak kendi içimiz de bir karar verdiğimiz zaman algı da seçicilik var. Verdiğimiz kararın ne kadar doğru ve ne kadar nüfus ettiğini anlamayabiliriz. Bu nedenle ana muhalefet partileri belki iktidarların bu eksiğini tamamlıyor diye düşünüyorum. Demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru. Bizim Afyonkarahisar olarak beş milletvekili sayımız var. AFSİAD olarak beş milletvekilimize de aynı değeri verip aynı ehemmiyeti gösteriyoruz. Kaldı ki Sayın Milletvekilimiz Burcu Köksal bizleri 7 Haziran öncesi bizi ciddiye aldığını gösterdi. Yakın ilişkilerimiz devam edecek. Biz Afyonkarahisar olarak mikro ölçü de her partinin milletvekili olarak çıkardığı değerlere değerimiz gözü ile bakıyoruz. Yeni dönemde de tüm partilerin milletvekillerinin Afyonkarahisar için çaba sarf edeceklerine gönülden inanıyoruz” diye konuştu.

 

“CHP İŞ DÜNYASINI ÖNEMSİYOR”

Köksal, parti olarak toplumun her katmanını kucaklayabilen bir yapıya sahip tek parti olduklarını ifade etti. Bu nokta da iş dünyasının kendileri için büyük önem arz ettiğine temas eden Köksal şunları söyledi: “Genel Başkanımız son seçim bildirgemizin tanıtımında da işadamlarına seslendi. ‘Bu ülke de özgürce iş yapmak istiyorsanız, hiçbir baskı altında kalmadan ticari ilişkilerinizi yürütmek istiyorsanız CHP’yi destekleyin’ dedi. Bu önemli bir mesajdı. Çünkü bu ülkemizin içinde bulunduğu bu tablo da iş dünyası da endişeli. Son 6 ayda bilindiği üzere binlerce küçük esnaf kepenk kapattı. İşadamlarımız maddi anlamda yaşananlar yüzünden kayıplar yaşadılar. Biz CHP olarak iş dünyasını önemsiyor ve maddi kayıp yaşamalarını istemiyoruz. Bu ülke de iş adamları ekonominin temel taşlarından bir tanesidir. CHP iktidarında işadamlarımızın da yüzleri gülecek.”>>>Gazete3