AFYONKARAHİSAR SANAYİCLERİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ (AFSİAD) OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI.

11 Ocak 2020 cumartesi günü Akrones Otel’de gerçekleşen Afyonkarahisar Sanaycileri ve İşadamları Derneği’nin(AFSİAD) olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleşti.

Genel Kurulda Yönetim kurulu faaliyetleri ve Derneğe yapılan ziyaretler ve Yönetim Kurulu’nun yapmış olduğu ziyaretler anlatıldı.Ayrıca Derneğin yapmış olduğu diğer kurum ve kuruluşlara destekleri ,vermiş olduğu burs ve sponsorluklar anlatıldı.Son dönemde Derneğin ortak olduğu kurumlarla ilgili bilgiler verildi.

2017 ‘den bu yana ikinci dönem yönetim kurulu başkanlık görevini sürdürmekte olan Hüseyin ŞEHİTOĞLU  yaptığı konuşmada “Şahsım ve Yönetim Kurulu üyelerimiz adına tüm üyelerimize katılımızdan dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

İlimiz ekonomosine yön veren siz değerli üyelerimiz ile birlikte hem ekonomik ,hem sosyo-kültürel anlamda güzel bir birliktelik göstermeye devam edeceğiz.Bizler  bu topraklara en güzel hizmeti şiar edinmiş sanayici ve işadamlarıyız.Yeni dönemde artık yeni bir ivme yeni bir heyecan ile bir bayrak yarışı gibi düşündüğümüz bu görev yeni yönetim ile devam ettirilecektir.

Geçen ay yapmış olduğumuz istişare toplantısında da beyan ettiğim üzere derneğimizin yeni yönetiminin oluşturulmasını talep etmiştim.Mevcut yönetim kurulumuzdan da yeni göreve devam edecekler ile birlikte üyelerimizin ortak görüşlerini alarak istişareye verdiğimiz önemi de bir kez daha vurgulamış olduk.Bu vesile ile bugün hep birlikte yeni yönetimi seçeceğiz,Sizlere göstermiş olduğunuz nezaketten dolayı da ayrıca tekrar teşekkürlerimi ifade etmek isterim.

İlimize her gün daha da güzel hizmetler yapılacağından hiç şüphemiz yoktur.Şimdiden yeni seçilecek olan yönetim kurulunu tebrik eder , başarılar dilerim.Her zaman desteklerimizi de devam ettireceğimizi de ayrıca  buradan da bildirmek isterim.Afsiad’da göreve gelen her yeni yönetim Afsiad’ın kuruluşundan bu yana ilkelerinden ve gelişme amacından hiç ödün vermeden çalışmalarına devam etti,bundan sonra da bu düstur ve şuur ile devam edeceğine hiç şüphemiz yoktur.

Bu görev dönemimizde  bizlere güç veren, desteklerini hiç bir  zaman esirgemeyen  Başta Sayın Valimiz, Sayın Milletvekillerimiz, İl Genel Meclisi Başkanımız ve Belediye Başkanımız olmak üzere tüm resmi kurum kuruluşların değerli yöneticilerine ; Üniveristelerimizin değerli Rektörlerine ,Ticaret ve Sanayi Odası yönetim Kurulu Başkanımız Sn.Hüsnü SERTESER’e,Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Mehmet Mühsürler’e , ve ilimizde faaliyet gösteren diğer Sivil Toplum Örgütlerinin Meslek Odalarının değerli başkanlarına ve Derneğimiz sekreteri Asuman EFE’ye ve siz .kıymetli üyelerimize  tekrar ayrı ayrı teşekkür ederim.Özellikle faaliyetlerimizi kamuoyuna duyuran bizlere teveccüh gösteren ilimizde bir manada kamu hizmeti yapan değerli basın mensuplarına da şahsım ve yönetim kurulu adına ayrıca teşekkür ederim.”diye konuştu.

Yönetim Kurulu üyeliklerine,

Kadir SAYIN,Hüseyin TOKMAN, Tamer DİŞBUDAK, Abdurrahman ALP,Kamil AYVALI,Muhammet ÖTKEN,Nail DEMİREL,Kirami GÜREL,Ahmet ÖNDÜÇ,Murat TABAK ve Tufan İPLİKÇİOĞLU oybirliği ile Seçildi.

Yeni seçilen Yönetim Kurulu Başkanı Kadir SAYIN yapmış olduğu konuşmada “Çok değerli Divan Başkanım, ATSO başkanımız ve AFSİAD ’ın değerli üyeleri,  basınımızın güzide temsilcileri Genel Kurulumuza hoşgeldiniz. Değerli üyelerimiz; Vermiş olduğunuz destek ile mensubu olmaktan her zaman onur duyduğum AFSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine sizlerin takdiri ile getirilmiş olmanın gururu ve mutluluğu içerisindeyim.

Öncelikle; sorumluluk ve vefa örneği göstererek şahsım ve yönetim kurulu üyeleri hakkında teveccüh gösteren ATSO başkanımıza AFSİAD üyelerine ve bu süreçte emeği geçen bütün herkese teşekkür ederim.

Bugün;  şahsıma ve yönetim kuruluna teveccüh edilmiş olan bu hizmet nöbetinin sorumluluğunu   omuzlarken, kurulduğu günden bu yana öncelikle AFSİAD çatısını oluşturan kurucu üyelerimize, emeği geçmiş başkanlarımıza ve yönetim kurullarımıza, çalışanlara ve tüm dernek üyelerine de en kalbi duygularımla şükranlarımı sunar, onlardan almış olduğumuz bayrağı daha ileriye götürmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğimizi şahsım ve yönetim kurulumuz adına  belirtmek isterim. Değerli büyüklerim, arkadaşlarım; Burada AFSİAD ve birbirinden değerli üyelerinin sorumluluğunu taşıyoruz. Derneğimizi  birlik ve beraberlik içerisinde ortak akılla yöneteceğiz ve ülkemize, şehrimize, topluma, üyelerimize fayda sağlayacak projeler geliştirip ilerleteceğiz. Dernek faaliyetlerinde ortak paydada çözüm odaklı ve bu faaliyetlerin gerçekleşmesinde tüm üyelerimizin katkıda bulunmasını sağlayacağız. Fikir ayrılıkları ve düşünce farklılıklarını ayrıştırıcı olarak görmeyip yeni fikirler üretmek için bunu bir fırsat olarak değerlendireceğiz. AFSİAD’ ın amaç ve hedefleri doğrultusunda tüm üyelerimiz ile birlikte gayret ve çaba içerisinde olacağız.

Sanayicilerimizin  rekabet üstünlüğü elde edebilmesi, sanayi ve hizmetler kesimlerinde verimliliğin artırılabilmesi için, dünya pazarlarına açılımın hızlandırılması ve ekonomik büyüme sürecinin devamlılığının sağlanabilmesi amacı doğrultusunda politikalar meydana getirmek için, özel ve resmi kuruluşlar, ticaret sanayi odaları, borsalar, mesleki kuruluşlar, üniversiteler, vakıf, dernek, birlik ve benzeri kuruluşlar ile iş birlikleri yaparak elimizden gelenin en iyisini başaracağız.  Sonuç olarak değerli üyeler,  Şahsım ve yönetim kurulu olarak sonuna kadar görevimizin hakkını vereceğimize kendim ve yönetim kurulumuz  adına söz veriyorum. Allah bizleri utandırmasın. “ dedi